• Joga v Ružinove

  Keby som si chcela otvoriť jogové štúdio v Bratislave, urobila by som tak v Ružinove. Žije tam veľa mladých, ekonomicky aktívnych ľudí, ktorí si práve zobrali hypotéku, musia trčať dlho v robote, aby ju vládali splácať, bolia ich z toho chrbty a sú celí v strese. Tak čo urobia? Začnú chodiť na jogu! A keď sa vďaka joge uvoľnia, príde čas aj na gravid jogu a baby jogu :-)

  Ale teraz už vážne. Naozaj veľa ľudí vyhľadáva aj na tejto stránke jogu v Ružinove. A hoci sa cvičí kade-tade, vždy je to iba zopár hodín týždenne. Nenašla som tu štúdio, kde by ste si mohli vybrať zo širokej ponuky rôznych štýlov v rôznych časoch. Takže som  vytvorila prehľad miest, kde sa cvičí joga v Ružinove:

  Hneď si i trochu protirečím, pretože na tomto mieste sa cvičí jogy pomerne veľa. Ranná, večerná a medzitým ashtanga. A ako naznačuje názov štúdia, druhú polovicu cvičení tvorí Pilates. Jednorazové vstupy.


  Obďaleč, tiež na Trenčianskej je ďalšie Pilates centrum, kde niekoľkokrát týždenne cvičí jogu Zdeno Yogi. Hlavne vinyasa flow/ slow, pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých. Jednorazové vstupy.


  • Anima – centrum zdravia a pohybu, Jašíkova 22

  Cvičí Milan Galata a Henrieta Galatová. Jednorazové vstupy.


  Skúsená učiteľka jogy Jana Čahojová vedie dve hodiny týždenne špeciálne pre ženy v SOŠ na Svätoplukovej 2.


  Ponúkané kurzy jogy vedie Štefan Topoľský a sú zostavené tak, aby ich mohli cvičiť začiatočníci aj pokračujúci. V ponuke sú aj kurzy Pilates. Možnosť jednorazového vstupu.


  Joga 2x týždenne večer. Aktuálne info aj na ich Facebook stránke.


  Hodiny hatha jogy. Okrem toho masáže, Aura Soma a iné…


  Také ezoterické miesto s masážami, cvičeniami, seminármi. Cvičí sa tu power, flow, gravid joga a joga pre seniorov. Okrem jogy aj množstvo iných rôznych cvičení, i pre deti. Jednorazové vstupy.


  Jogu tu cvičí indická učiteľka Shaweta Sharma. Neuvádzajú bližšie, o aký štýl sa jedná. O časoch cvičenia sa treba informovať, na stránke nie sú uvedené.


  Cvičenie power jogy s Ninou Lučeničovou v pondelky.


  Okrem iných cvičení tu párkrát týždenne nájdete aj jogu a antigraviti (flyfit) – cvičenie, ktorému sa niekedy tiež dáva prívlastok joga.


  Podrobnejšiu informáciu o prebiehajúcom kurze nájdete na stránke joga-ezoterika.sk. Dlhodobý kurz, ktorý už beží, ale dá sa ešte stále pridať.


  • Espria, Apollo Business Center II, Turčianska 2

  Pár hodín power jogy pre všetky kancelárske krysy :-)


  • AFIT, Miletičova 44

  Cvičí sa tu power yoga, o aktuálnom rozvrhu sa informujte vopred.


  A tu sú tipy na dlhodobé kurzy, ktoré už bežia. Treba si počkať na začiatok ďalšieho semestra:

  To najlepšie som si nechala úplne nakoniec. Ak to s jogou myslíte vážne, vyskúšajte kurzy jogy podľa Iyengara. Ide o jeden z najobľúbenejších štýlov jogy na svete, i keď u nás nie veľmi rozšírený. Moju recenziu si prečítajte v článku Iyengar joga v Ružinove.

  Okrem Iyengar jogy som žiadne z cvičení vyššie osobne nevyskúšala, takže o ich kvalite vám neviem nič povedať. V Ružinove nebývam, a tak mi určite unikli ponuky iných cvičení, povylepované po stĺpoch alebo niekde na nástenkách. Ak o nich viete, dajte mi vedieť na jogavmeste@gmail.com.

  Tu si môžete zobraziť veľký náhľad na Google maps.  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár