• Joga v Petržalke

  Joga v Petržalke

  V Petržalke žije viac než 100 000 obyvateľov a je to jedna z najhustejšie obývaných oblastí v strednej Európe. Napriek tomu sa mi podarilo nájsť pomerne málo miest, kde sa joga v Petržalke pravidelne cvičí.

  Systém Joga v dennom živote je u nás pomerne rozšírený (ak nie najrozšírenejší) a jeho priaznivci majú sieť po celom Slovensku. V Petržalke sa nachádza veľké, pekné, čisté a teplučké (my zimomraví to veľmi oceníme) Jogacentrum, v ktorom prebiehajú semestrálne kurzy jogy pre začiatočníkov i pokročilejších, ako i kurzy meditácie. Z času na čas sa tu konajú aj satsangy (posedenia, prednášky) a workshopy na rôzne témy. Cvičenie nie je veľmi fyzicky náročné, je vhodné aj pre starších ľudí.


  Joyzone je centrum, ktoré ponúka skupinové cvičenia pre ženy (aerobic, zumba, …) a medzi nimi nájdete aj niekoľko hodín jogy. Okrem bežnej jogy sa tu cvičí aj gravid joga a popôrodná joga s bábätkami. Jednorazové vstupy.


  Vo fitku v Auparku sa okrem iných skupinových cvičení cvičí aj power joga niekoľkokrát za týždeň. Platí sa za jednorazové vstupy, ale najskôr si musíte (na počkanie) vybaviť ich kartičku.


  V ponuke je viacero hodín jogy týždenne, ráno aj večer. Ale toto miesto je veru len pre solventných jogínov. Ide o klub, treba si zaplatiť klubové členstvo. Na jednotlivú hodinu sa len tak nedá prísť. Je síce možné kúpiť si aj celodenný vstup, ale ten je tiež dosť drahý (v čase písania článku 20 €).


  Ashtanga joga pod vedením Jara Páveka. Cvičí sa v bytovom priestore (nie je to fitko). V pondelok až piatok večer sa cvičí Mysore style (t.j. samostatné cvičenie pod dohľadom učiteľa určené pre tých, ktorí už ovládajú zostavu) a v nedeľu vedená hodina. Platí sa za jednorazové vstupy. Viac o Jarovi Pávekovi a štýle jogy, ktorý cvičí, nájdete na jeho stránke www.1yoga.sk.


  Semestrálne kurzy jogy začínajú na jeseň a v januári. Niektoré kurzy sú vhodné aj pre seniorov a menej fyzicky zdatných.


  Hodiny power jogy s Ľubošom V. na jednorazové vstupy dvakrát týždenne. Viac info aj na stránke www.jogalubos.sk.


  Hodiny jogy s dôrazom na rozvoj intuície pod vedením Karola Tomšíka. Jednorazové vstupy. Aktuálne info o kurzoch nájdete na tejto Facebook stránke.


  Konajú sa tu kurzy power jogy, joga-lates a jogy pre zdravie. Kurzy trvajú 10 týždňov.


  V tomto štúdiu je momentálne jedna hodina power jogy týždenne. Jednorazové vstupy.


  • Iris joga s Jarom Prágerom, ZŠ Gessayova 2

  Jaro Práger organizuje celoročné kurzy po celej Bratislave a jedným z miest je ZŠ v blízkosti Námestia hraničiarov. Prihlasuje sa vždy v semptembri – októbri. Prečítajte si článok o tom, ako prebiehal kurz jogy s Jarom Prágerom.


  Ako už názov naznačuje, nejde o cvičenie pre hocikoho, ale pre tehotné ženy. Gravid joga sa tu cvičí viackrát týždenne a to formou kurzov.


  Hádam sa Rusovčania neurazia, že som ich zaradila k Petržalke, ale osobitný článok o joge v Rusovciach asi nikdy písať nebudem :-) Ponteo je relax centrum s rôznymi aktivitami. Cvičí sa tu aj joga pre začiatočníkov, hatha joga, aku joga a antigravity (yoga). Dostať sa na stránke k rozvrhom, to je hotový labyrint. A tak vám poradím – treba kliknúť tu a potom do záložky skupinové cvičenia. Rezervovať sa dá vždy len na najbližší týždeň.


  Budem rada, ak odporučíte ďalšie miesta v komentároch, e-mailom alebo na Facebooku.

  Napíšte komentár →
 • AutorVeronika 16. 3. 2014, 23:52

  Ani som netušila, že toho je až toľko – keď som ešte bývala v Petržalke, vedela som len o Joge v dennom živote, kam sa však nedalo ísť na jednorazové vstupy, a o JUMPe, kde majú pekné priestory, išlo však skôr takú širšie zameranú, relaxačnú jogu najmä pre začiatočníkov.

  Odpovedať →
 • AutorMarcela Tupá 28. 8. 2019, 15:22

  Dobrý deň, viete mi, prosím, poradiť kde je najlepšia joga pre budúce mamičky? ďakujem vopred, Marcela

  Odpovedať →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár