• Power joga s Miškou v štúdiu Miracle

  Power joga s Miškou Szabovou |
  Miracle joga štúdio|

  Priznám sa, že k power joge som mala celé roky silné predsudky. Domnievala som sa, že to musí byť len taká skomolenina naozajstnej jogy pre fitness maniakov. Druhá averzia sa týkala cvičenia jogy v Miracle štúdiu. Tu však nešlo o predsudok, ale o zlú skúsenosť. Keď tuším pred dvoma rokmi Miracle otváralo špeciálne štúdio len na jogu, mali jeden týždeň vstupy zdarma. Vyskúšala som vtedy tri hodiny a zo všetkých som bola zhrozená. Odvtedy som sa tam neukázala.

  Až pokiaľ… sa neobjavili kupóny na niektorom zľavovom portáli a moja chamtivosť neodolala. A nakoniec je to dobre. Zmenila som svoj názor ako na power jogu, tak aj na štúdio Miracle.

  Vybrala som si hodinu power jogy s Miškou. Je to milé, príjemné, mladučké žieňa. Zrejme práve kvôli kupónovej akcii nás prišlo pomerne veľa, ale pomestili sme sa bez väčších problémov. Na hodine sa objavilo aj zopár úplných začiatočníkov. Cvičenie sa tradične začalo miernou rozcvičkou. Nasleduje sled ásan prevzatých z ashtanga a hatha jogy. Veľa prechodov zo stoja cez čaturangu (klik) do pozície pes hlavou dolu, pes hlavou hore, bojovníci. Cvičenie nie celkom ľahké, ale zvládnuteľné. Keď mi už z toľkých čaturáng odchádzali moje slabé ruky, robila som ich radšej na kolenách. Pomedzi dynamické zostavy sa sem tam oddychovalo v pozícii dieťaťa. Na hodine sa našťastie nevyskytovali žiadni supermani, ktorí by mi podlamovali sebavedomie :-) Miška hlavne predcvičovala, o trochu menej dopomáhala a keď, tak prevažne vyskytnuvším sa začiatočníkom, ktorí strácali niť. Na detaily sa mimoriadne nedbá. Ku koncu ešte niekoľko polôh v sede, sviečka a ku stojke sme sa ani nedostali. A ako vždy vytúžená šavásana.

  Fajn, som veľmi milo prekvapená power jogou. Vlastne nevidím diametrálny rozdiel oproti iným dynamickým, flow hodinám, ktoré som doteraz navštívila. Cvičenie malo hlavu i pätu, nebolo popretkávané žiadnymi óm ani ezoterickými vsuvkami. O to práve power joge ide. Ako sa píše na stránke Akadémie Power jogy: Power joga je len cvičebný štýl, nie je to joga. Žiadne hlboké filozofovanie, len cvičenie a relax na záver.

  Túto hodinu vám odporúčam, ak si chcete poriadne zacvičiť, ponaťahovať sa a trošku zrelaxovať. Nestratí sa tu ani úplný začiatočník, hoci je dobré poznať aspoň základné jogové pozície. Cvičenie je skôr dynamické, a preto celkom fyzicky náročné. Nie však príliš, priemerná žena ho určite zvládne. Cvičiteľka Miška Szabová je naozaj taká milá a prirodzená, že sa to vždy nevidí.

  Ešte niečo k priestorom: Miracle štúdio sa nachádza na Rastislavovej ulici neďaleko Miletičky. Priestory sú síce pivničné, ale renovované, čisté a moderné. Karimatky sú k dispozícii, nemusíte si nosiť svoje. Okrem jogy sa tu cvičieva aj pilates a veľa hodín pre tehuľky. Dajú sa zaplatiť celé kurzy, alebo aj jednorazové vstupy.

  Aktualizácia: Miracle štúdio má už prevádzku len na Ferienčíkovej ulici (to je neďaleko Dunajskej).

  Aktualizácia 2: Miracle štúdio sa presťahovalo na Dunajskú ulicu.

  Napíšte komentár →
 • Autormiracle 30. 8. 2012, 20:38

  Ja som z Miraclu až taká nadšená nebola. Tiež som si objednala zľavové kupóny, šla som na jogu (už neviem akú) s Isabel. Cvičiteľka prišla v momente, kedy sa mala začať hodina, štúdio bolo zavreté, takže som 10minút stepovala pred zamknutými dverami. Volám majiteľke, či sa bude vôbec otvárať, tá mi “odporučila” čakať, že veď len dakto príde:) Fasa. Keby pršalo, snežilo, bolo -10, iste by sa mi príjemne čakalo… Hodina sa mi vôbec nepáčila, precvičovateľka mala taký direktívny štýl, počas cvičenia chodila k jednotlivým cvičiacim, ruky vbok a sledovala ako kto čo odcvičil. Celkovo veľmi nepríjemná atmosféra, všetko len tak narýchlo, hop šup. Musím však povedať, že iná kolegyňa chodila kedysi k tej istej cvičiteľke a bola s ňou veľmi spokojná. Možno len mala zlý deň, alebo sme si jednoducho nesadli…

  Odpovedať →
 • AutorJyoti 3. 9. 2012, 13:14

  Na hodine s Isabel som nikdy nebola, takže neviem posúdiť. Z vlastnej skúsenosti však môžem povedať, že nezáleží ani tak na štúdiu, ako na cvičiteľke. Niekedy aj rovnaký druh jogy môže mať s rôznymi cvičiteľkami úplne iný priebeh. Miška bola fakt extra milá, žiaden generál s rukami vbok :-)

  Odpovedať →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár