• Hot Yoga Center: nové štúdio jogy v Ružinove

  Hot Yoga Center: nové štúdio jogy v Ružinove

  Tento týždeň bolo v Ružinove otvorené nové jogové štúdio. Volá sa Hot Yoga Center a nachádza sa na Klincovej ulici.

  Asi vás neprekvapím konštatovaním, že sa tu cvičí hot yoga. Ale nie je to všetko. V ponuke sú aj hodiny power, hatha, vinyasa flow, ashtanga jogy a tiež joga pre tehotné.

  Ťažiskom však zostáva hot yoga. Štúdio sa môže pochváliť tým, že je vykurované infračerveným svetlom. To vraj nemá nežiaduce vlastnosti elektromagnetického žiarenia. Dokonca by malo mať antibakteriálne vlastnosti. (Mňa osobne táto informácia dosť potešila. Už som sa na tejto stránke raz vyjadrila, že mám obavy z toho, že v inde používanej vzduchotechnike na vyhriavanie sa asi dosť darí kadejakým neviditeľným “potvorkám”.)

  Učitelia ešte na stránke štúdia nie sú uvedení. Zatiaľ som zachytila len mená Martin Ďuriš a Stano Escher.

  Okrem tradičných “popracovných” časov – podvečer a večer – nájdete v rozvrhu aj ranné hodiny od 7:00. Cvičí sa zatiaľ každý deň okrem soboty.

  Na túto stránku rozvrh zatiaľ nepridávam. Predpokladám totiž, že sa bude ešte chvíľu utriasať. Jednoducho sa mi nechce robiť často zmeny, tak pár týždňov so zverejnením počkám.

  Veľkou výhodou je tiež dostupnosť MHD a možnosť parkovať zadarmo v blízkosti štúdia.

  Na záver ešte jedna podstatná otázka: koľko? Za hot yogu samozrejme veľa: 12 €. Akoby nebolo dsť, že samotné toto cvičenie je drastické, ešte aj jeho cena musí priemerne zarábajúceho človeka zabolieť :-) Ostatné hodiny stoja podobne ako inde 6 €. Je možno zakúpiť si zvýhodnené permanentky.

  Štúdio som ešte nenavštívila, ale zvedavosť mi iste nedovolí dlho otáľať. Zaujali ma hlavne hodiny jogy pre zdravú chrbticu. Dúfam, že sa na ne čoskoro dostanem.

  Hot yoga center

  Stránka štúdia: www.hyc.sk | Facebook | Instagram

  P.S. I keď to tak môže vyzerať, tento článok nie je žiadne platené PR… stačí ma požiadať a pokiaľ mám čas, zverejním informáciu o hocičom, čo sa mi pozdáva a čo aspoň trochu súvisí s jogou.

  Napíšte komentár →
 • AutorKika 21. 4. 2014, 15:09

  HYC som navštívila dvakrát s cieľom zacvičiť si hot jogu s Gejzom, ktorého ako inštruktora poznám a vyhovuje mi.
  Počas môjho prvého pokusu ho zastupovala inštruktorka Katka precvičuje v Bratislave na viacerých miestach (ako som si neskôr zistila). Objektívne neviem zhodnotiť jej lekciu, keďže som zvyknutá na hot jogu s Gejzom a iných inštruktorov som nezažila. Čo mi však prišlo dosť vtipné bolo, keď nás na záver uložila do pozície mŕtvoly a začala: "Moje meno je.. a moja internetová stránka.." Sama precvičujem power jogu a ako klient navštevujem rôzne druhy jogy. Mám skúsenosť, že na záver lekcie potrebuje (fyzicky aj psychicky) človek chvíľku len sám pre seba a je zbytočné, aby ho inštruktor rušil propagáciou samého seba.
  Druhý pokus zacvičiť si s Gejzom vyšiel a chválim! Celkovo som sa v štúdiu cítila fájn, priestory aj personál príjemný.

  Odpovedať →
 • AutorHYC (Mišo) 29. 4. 2014, 11:26

  Kika, ďakujeme za názor a dohliadneme, aby priestor na záverečnú relaxáciu ostal skutočne na relax :)

  Odpovedať →
 • AutorElena Sturdikova 8. 3. 2018, 17:32

  Dobrý deň, hľadám kontakt na cvičiteľa jogy Stana Eschera, s ktorým som sa zoznámila včera v stredu 7.marca 2018 a 8. marca 2018 v centre LOTUS JOGA, kde zastupoval p. Juraja Gajdoša. Páči sa mi jeho prístup a system cvičenia.
  Som seniorka a chcela by som sa informovať , či by som mohla chodiť k nemu na jogu. Bývam v Petržalke., Zo stránky HYC – HOT JOGA CENTRUM som sa dozvedela , že detašované pracovisko tohto centra je aj v Petržalke, konkrétne kde adresa, alebo kontakt.
  Prosím oznámte mi , či p. Stano ESCHER, tiež cvičí v Petržalke.
  Ak p. Escher necvičí v Petržalke ,
  napíšte mi kde a kedy konkrétne cvičí.
  Zaujímam sa aj o ajurvédu, ako životný štýl.
  Ďakujem za informácie a kontakt.

  Pekný deň želá

  Elena Šturdíková

  Odpovedať →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár