• Milá antistresová joga s Milkou

  Antistress yoga s Milkou | Yoga Vidyalaya Center |

  Nomen omen, Milka je naozaj milá. Privíta vás jemným hláskom a príjemnou jógovou hudbičkou. Pod pojmom antistress jóga som si predstavovala také lážo-plážo povaľovanie na karimatke. No, uf, nie je to vôbec pravda. Začína sa síce zľahka ponaťahovaním krčných svalov a ručičiek. Ale ďalej to pokračuje celkom rezko dynamickými sekvenciami a niekoľkými ásanami v stoji. Potom ešte sarvangásana & spol. (čiže sviečka a obrátené polohy) a na záver konečne vytúžená šavásana. Počas nej a po nej ešte dve maličkosti, ktoré dotvárajú príjemnú antistresovú atmosféru: zvuk tibetskej misky a na úplný záver jedna mantra óm šanti.
  Hodinka a pol cvičenia ubehne rýchlo, pretože sa cvičí pomerne dynamicky a rôznorodo. Nikto sa nemusí báť, že niečo nebude zvládať alebo stíhať. Veď práve na to Milka hneď na úvod aj upozorní. Keď nevládzete, choďte svojím tempom. Čo mi možno trošíčku chýbalo, bola dôslednosť. Asi som na to zvyknutá z Iyengar jogy. Pre mňa osobne niekedy menej znamená viac. Radšej stihnúť menej ásan a urobiť ich naozaj dôkladne. Ale ináč nemám čo vytknúť, bola som naozaj spokojná a odchádzala som s úsmevom na tvári.

  Túto hodinu by som asi neodporúčala úplným jógovým začiatočníkom. Pravdepodobne by sa v množstve ásan stratili. Počas cvičenia som sa celkom zohriala, ale žiadna mimoriadna kondícia nie je potrebná. Ak hľadáte niečo vyslovene proti bolestiam chrbta, skúste radšej špecializované cvičenie.
  Cvičí sa “u Fredyho”, teda v štúdiu Yoga Vidyalaya v budove Radošinského naivného divadla (Istropolis na Trnavskom mýte zozadu). K dispozícii je šatňa (počas cvičenia ju zamykajú), karimatky (niektorí si nosia vlastné) aj deky. Prostredie má znaky socialistického realizmu ako celá budova, ale robili, čo mohli, aby to zamaskovali. Konkrétne v miestnosti Bamboo garden je vytvorená džungľa z umelých rastlín. No, proti gustu žiaden dišputát :-)

  Platí sa na záver hodiny (5 €) a dajú sa zakúpiť aj zvýhodnené permanentky platné v celom štúdiu.

  Cvičí Milena Ambrosová, vygooglila som jej profil na Facebooku, alebo si pozrite jej profil na stránke jogového centra.

   

  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár