• Passé: Joga a výživa – Nástroje dlhovekosti a zdravia

  Passé: Joga a výživa – Nástroje dlhovekosti a zdravia

  • Čo?
   Víkendový pobyt Joga a výživa – Nástroje dlhovekosti a zdravia
  • Kedy?
   10. – 12. augusta 2018
  • Kde?
   Permakultárna farma Lesná záhrada, Hrubý Šúr (Senec)

  Cítiť sa dobre v tele je na ceste jogy len čiastkovým cieľom.
  Prečo si ho ale nevychutnať naplno a s radosťou, keď nám bolo dané.

  Príďte si rozšíriť obzory o výžive tela aj mysle, naučiť sa niečo o zvládaní stresu cez techniky jogy, spoznať podobne ladených ľudí, vypnúť a vyčistiť si myseľ.

  Prostredie permakultúrnej farmy Lesná Záhrada je na takúto “prácu” ideálne. Budeme tu spoločne cvičiť, rásť, vzdelávať sa a diskutovať o joge, strave, pohybe, dýchaní, spiritualite a celkovo o radostnom bytí. :)

  Pobytom vás bude sprevádzať inštruktor jogy a nadšenec pre výživu Erik Goldschmidt. Počas víkendu sa formou cvičení, workshopov a prednášok dozviete o výžive nie len fyzického ale aj energetického tela, o ich úzkom prepojení a zvyšovaní ich kapacity.

  Naučíte sa techniky pranayami – jogových dychových cvičení, vplyv rôznych spôsobov dýchania a stravy na nervový systém a myseľ, teóriu očistných techník hatha jogy ako basti, dhauti, neti, shankaprakshalana a iné tipy, ktoré vám môžu na ceste za naplneným životom pomôcť.

  =======
  KDE: Biofarma Lesna zahrada
  KEDY: 10.-12. 8. 2018, Piatok – Nedeľa
  Oficiálny začiatok je v piatok o 18:00, ak sa vám podarí prísť skôr, budem rád. Od 17:00 si môžeme dať prvú jogu. :)

  CENA*: do 1.7. – 133 EUR, po 1.7. – 140 EUR
  (*v cene je ubytovanie, vegetariánska strava – začína v piatok večerou až po nedeľný obed, cvičenie, workshopíky a prednášky na tému joga a stravovanie.)
  REGISTRÁCIA: https://goo.gl/forms/LLVkycqqGHwWoTXk1
  =======

  Erik Goldschmidt
  Joga ku mne prišla pred viac ako 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. V roku 2012 mi bolo dopriate stráviť 3 mesiace v Indii, z ktorých som dva študoval a absolvoval inštruktorský kurz. Tretí mesiac som cestoval a India mi učarovala natoľko, že sa do nej pravidelne vraciam a trávim čas so svojim učiteľom v ášrame Shri Jagadguru Sanyas Ashram.

  Vedomosti a skúsenosti, ktoré ku mne na týchto cestách prišli rád posúvam ďalej na hodinách jogy alebo ako sprievodca na cestách do Indie.

  Od roku 2014 s jogou spájam aj druhú, mne veľmi blízku oblasť a to je strava a jej vplyv na telo a myseľ. Na túto tému príležitostne organizujem jednodňové workshopy a semináre.

  Napíšte komentár →