• Workshop Jessicy Stickler

  Autorka: Kristína Haviarová

  Vďaka súťaži na portáli „Joga v meste“ som mala možnosť zadarmo sa zúčastniť workshopu bezpečných záklonov s new yorskou cvičiteľkou Jivamukti jogy Jessicou Stickler. O tejto odrode jogy som nemala veľa informácií, a keďže sama amatérsky precvičujem jogu a pomaly mi dochádzajú nápady na nové prvky na hodinách, veľmi som sa tejto príležitosti potešila. Pred workshopom som si na internete pozrela oficiálnu stránku lektorky, aby som aspoň trošku videla, čo môžem očakávať. Drobná, ale pevne stavaná dievčina okolo tridsiatky, schopná poskladať sa do neuveriteľných pozícií. Na fotografiách z jej hodín bolo vždy plno ľudí v najrôznejších ásanach, s úsmevom na tvári.

  Workshop sa uskutočnil 29. marca v Darshana yoga studiu na Štetinovej 1 v Bratislave. Mal trvať od 10:00 do 13:00. S yogamatkou pod pazuchou som ráno 9:50 nesmelo vkročila do štúdia, očakávajúc plnú sálu záujemcov o Jivamukti jogu. Nič také sa nekonalo, dokopy tam bolo šesť účastníkov – ja, tri platiace zákazníčky a dvaja organizátori, ktorí tiež cvičili. Prekvapená z toho počtu som určite nebola len ja, ale aj Jessica keď vošla do miestnosti. V každom prípade nás milo privítala a vzájomne sme sa predstavili. V tomto okamihu by som očakávala nejaký malý úvod do Jivamukti jogy, čo to vlastne je a aké sú jej špecifiká. Ani to sa však nekonalo a Jessica hneď po privítaní začala s drobnou rozcvičkou a pozdravmi slnku. Prešli sme si viacero variácií tejto zostavy a snažili sme sa pracovať aj so svojim dychom. Postupne sme pridávali jednotlivých bojovníkov a náročnejšie pozície ako stoj na hlave, nácvik stoja na predlaktiach, mostíky, prechod zo sviečky do mostíka…a áno, bolo aj pár záklonov. Ale opäť bez podrobnejšieho vysvetlenia techniky prevedenia a rozhodne by som nepovedala, že záklony boli nosnou témou workshopu.

  Cvičenie sme zakončili dlhou shavasanou, mantrou Óm a nasledoval priestor na otázky, ktorý som využila len ja, aby som sa spýtala na to, čo vlastne je Jivamukti joga. Jessica mi začala vysvetľovať, že je to štýl jogy v ktorom sa jogíni snažia robiť šťastných všetkých okolo, pretože ak čo i len jeden človek nie je šťastný a spokojný, nemôžu takí byť ani oni. Zaujímavé…

  Workshop, alebo lepšie povedané taká normálna len trochu dlhšia hodina jogy, bola na konci. Aj keď mi táto skúsenosť veľa nových informácií nepriniesla, telo bolo po náročných pozíciách unavené a príjemné spevnené. Vďaka pozitívnemu prístupu lektorky a úžasnej energickej hudby, ktorú púšťala počas hodiny, mi hral úsmev na perách.

  Len škoda, že pri odchode zo štúdia, na mojich hodinkách svietil čas 12:30, za 60 € by som rada využila ešte aj zvyšnú polhodinku do jednej…

  Napíšte komentár →
 • AutorDarshana Yoga Studio 18. 4. 2014, 13:02

  Dobrý deň,
  Rozhodli sme sa reagovať ako štúdiu na uvedený článok o workshope Jessicy Stickler, ktorý sa konal v našom štúdiu.
  Ďakujeme za Váš príspevok a rešpektujeme Váš názor. Bohužiaľ v tomto prípade, však naše štúdio len prenajalo priestor zahraničnej lektorke, ktorá nás kontaktovala, keďže naše štúdio poskytuje aj prenájom priestorov pre workshopy a semináre. Za propagáciu workshopu bola zodpovedná lektorka samotná. Samozrejme, ako štúdio, propagujeme na našej webovej a facebookovej stránke všetky akcie, ktoré sa u nás konajú. Avšak nemôžeme 100% zodpovedať za kvalitu workshopu, ktorý neorganizujeme a nevedieme my ako štúdio. Ďakujeme za Vaše pochopenie a veríme, že sa zúčasnite našich worskhopov, ktoré v budúcnosti pripravujeme a na ktoré máme doposiaľ len kladné reakcie.

  Odpovedať →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár