• Svetový deň jogy 2014 – pridajte sa aj vy!

  Svetový deň jogy 2014 – pridajte sa aj vy!

  Svetový deň jogy oslavuje už svoje ôsme narodeniny. Tento rok sa uskutoční v nedeľu 23. februára. Ak si učiteľka/ učiteľ jogy alebo prevádzkuješ jogové štúdio, tak neváhaj a pridaj sa. Ak jogu cvičíš, tak si nájdi vo svojom okolí štúdio, ktoré sa ku Svetovému dňu jogy pripojí. Pomôžeš tak dobrej veci.

  Na čo budú venované peniaze vyzbierané v roku 2014?

  Svetový deň jogy 2014 bude venovaný podpore organizácie Oxfam a jej humanitárnej akcii pre sýrskych utečencov. Milióny ľudí unikli pred násilím v Sýrii a zúfalo potrebujú strechu nad hlavou, potraviny a vodu. Oxfam sa snaží dostať k 650 000 utečencom v Libanone, Jordánsku a v Sýrii.

  Oxfam spolupracuje s partnerskými organizáciami vo viac ako 90 krajinách a hľadá praktické, inovatívne spôsoby, aby sa ľudia sami pozdvihli z chudoby a aby prosperovali. Pri nešťastiach Oxfam zachraňuje životy a pomáha ľuďom opäť postaviť sa na nohy. Prostredníctvom kampaní podporujú chudobných pri ovlyvňovaní lokálnych a globálnych rozhodnutí, ktoré sa ich týkajú.

  Ako to funguje?

  V nedeľu 23. februára 2013 učitelia a školy jogy na celom svete venujú svoj čas a priestor dvojhodinovému jogovému stretnutiu, ktoré bude venované ľudským právam.

  Stretnutie by sa malo uskutočniť približne od 11:00 do 13:00, vždy v miestnom čase, a tým vznikne 24-hodinový jogový maratón okolo celého sveta. To, že globálne venujeme svoje myšlienky a energiu otázke ľudských práv, bude mať silný účinok.

  Študenti, ktorí navštívia túto hodinu, venujú dobrovoľný príspevok. Vítaní sú všetci prispievatelia a tiež študenti, ktorí vôbec nemôžu zaplatiť – peniaze sú dôležité, aby pomohli obetiam zneužívania ľudských práv, ale rovnako dôležitý je duch.

  Budeme radi, ak sa tohto úžasného podujatia zúčastnia jogíni všetkých štýlov, či už to je Iyengar, Bikram, Anusara, Ashtanga alebo joga smiechu… v srdci každého štýlu jogy stojí zjednotenie. Ak všetci jogíni na celom svete venujú svoje cvičenie tejto dôležitej veci, bude to nádherná, oduševnená oslava jogy.

  Našim cieľom je, aby sa tohto projektu zúčastnilo čo najviac národov, obzvlášť krajiny, kde je zneužívanie ľudských práv závažným problémom.

  Ako sa dá k projektu pridať?

  Pravádzkovatelia jogových štúdií alebo učitelia jogy sa môžu zaregistrovať na tejto stránke. Ak sa chceš zúčastniť takejto hodiny, tu nájdeš zoznam zapojených miest. Momentálne je z Bratislavy zapojený Golem Club (Central, Aupark).

  Odkazy

  www.world-yoga-day.org
  World Yoga Day na Facebooku

  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár