• REŠTART: Moja 108-dňová jogová výzva

  REŠTART: Moja 108-dňová jogová výzva

  Moji milí jogoví priatelia, čitatelia a návštevníci tohto blogu,

  nastal čas, aby som vyšla s pravdou von. V posledných mesiacoch som jogu trestuhodne zanedbávala. Moja pravidelná prax sa postupne scvrkla na skromnú polhodinku týždenne. To vtedy, keď ma už fakt ukrutne bolel chrbát.

  Teraz sa mi ponúka niekoľko možností:

  1. úplne sa na jogu vykašľať
  2. cvičiť jogu občasne a nepravidelne
  3. začať sa joge opäť venovať pravidelne a s plným nasadením

  Jednoznačne vyhráva tretia možnosť. Viem, že mi pravidelné (ale nie prepálené!) cvičenie prospieva fyzicky i psychicky. Keď už si nájdem čas a rozprestriem jogamatku, tak ma cvičenie naozaj baví.

  Navyše ma joga zaujíma aj teoreticky, vrátane sledovania celého súčasného humbuku okolo nej a jogovej popkultúry.

  108 dní za sebou sa budem venovať joge

  Začať s jogou je tá najľahšia vec na svete. Urobila som to už najmenej stokrát.

  Za posledné týždne som sa skúsila reštartovať veľakrát a vždy nastalo nejaké ale. Preto som sa rozhodla vyskúšať to inak. Verejne. Verejný záväzok, že budem jogu cvičiť každý deň, pre mňa snáď bude dostačujúcou motiváciou.

  Joge sa budem venovať nasledujúcich 108 dní. Každučký deň.

  Tak sľubujem. Budeme ma môcť sledovať.

  A budem strašne rada, ak sa k tejto výzve pridáte aj vy.

  Ako to bude fungovať?

  Začínam zajtra 3. decembra 2014. A končím… dúfam, že nikdy! :-)

  Každý deň sa budem joge venovať aspoň 50 minút.

  5 dní v týždni budem fyzicky cvičiť, 2 dni venujem iným aktivitám (relaxácia, meditácia).

  Povolené výnimky: keď budem chorá alebo zranená (budem sa snažiť nájsť vhodnú alternatívu); povoľujem si počas celej výzvy 4 žolíkov, keď budem môcť cvičenie vynechať (napr. kvôli cestovaniu alebo naozaj vážnym pracovným dôvodom) – budem sa snažiť ich nevyužiť, samozrejme.

  To, čo aktuálne robím, budem zdieľať denne na Facebook stránke a na svojom súkromnom Instagrame (follow me @svetla.jyoti).

  Raz týždenne (asi v nedeľu) napíšem súhrn o celom týždni aj na blog.

  Čo, ako a kde budem cvičiť?

  Nechcem sa dotknúť učiteľov jogy a majiteľov jogových štúdií, ale jednorazové skupinové cvičenia ma nikdy obzvlášť nenadchýnali. Dlhodobý kurz – keď je dobrý – to je niečo celkom iné. Individuálne hodiny sú najlepšie, ale na tie nemám peniaze.

  Budem cvičiť tak, ako mi to vždy najviac vyhovovalo. Doma podľa kníh a na základe vlastných potrieb a skúseností. Prípadne občas pozriem nejakú užitočnú zostavu na YouTube.

  Ale nevylučujem, že sa pre zmenu na nejakú hodinu raz týždenne vytiahnem aj vonku (i keď v zime, bŕŕ, ma to moc neláka).

  Čo očakávam?

  Nedávam si žiadne ciele, čo sa týka pokrokov na fyzickej úrovni. Že sa tri mesiace spravím majurásanu alebo niečo podobné.

  Očakávam, že joga zafunguje tak ako vždy: budem mať uvoľnenejšie telo, minimalizujem bolesti chrbta a psychicky sa budem cítiť viac v pohode a veselšia. Také niečo sa nedá odmerať, ale verím, že to pocítim.

  Pridajte sa!

  Opakujem, že budem veľmi rada, ak sa pridáte a skúsite niečo podobné aj vy. Prispôsobte si výzvu ako chcete, začnite pokojne neskôr, kedykoľvek v jej priebehu. Ale venujte sa joge denne.

  Ak to urobíte a budete tiež zdieľať svoje snaženie na sociálnych sieťach, tak nezabudnite hashtagovať:

  #jogavmeste #108dnisjogou #yogachallenge #yogaeverydamnday

  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár