• Meditácia 12.12.2012 o 12:12

    Na poslednú chvíľu som objavila oznam o podujatí, ktoré sa konalo v štúdiu Lotus joga. V magický dátum a čas, 12.12.2012 o 12:12, sa ako protipól ku katastrofickým správam o blížiacom sa konci sveta rozhodli usporiadať skupinovú meditáciu pokoja, radosti, súcitu a lásky.

    Na moje prekvapenie prišlo pomerne veľa ľudí, asi tak do 40. Všetci sa pomestili, veď stačil kúsok miesta na sedenie. Meditáciu viedol Juraj Gajdoš. A hoci ja obvykle nepociťujem žiadne prúdenie energie a podobné záležitosti, tentokrát akoby mi skupina naozaj pomáhala a pokoj, radosť, súcit aj lásku som prežívala mimoriadne intenzívne. Verím, že aj ostatní mali podobný zážitok. Skrátka krásna, povznášajúca necelá hodinka uprostred zasneženej Bratislavy.

    Je úžasné vidieť, že ľudia sa chcú spolu stretnúť nielen preto, aby sa najedli, opili a zabávali, ale aj preto, aby spoločne prežili pokoj a vyslali lásku ostatným živým bytostiam. Niekto by mohol namietať, že lepšie je súcit a lásku prejaviť konkrétnymi činmi, než sedením v meditácii. Ja som však presvedčená, že oba spôsoby sa navzájom nevylučujú, ale práve posilňujú. Ak nedokážeme nájsť pokoj sami v sebe, len ťažko ho môžeme šíriť ďalej.

    Mám takú utopistickú predstavu: jedného dňa ľudia namiesto sledovania krimi novín budú každý večer meditovať a vysielať lásku do celého vesmíru. Rozhodne by sa cítili lepšie všetci (okrem majiteľov televíznych staníc).

    Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár