• Mandala Namaskar so Simonom

  Hodina Mandala Namaskar v rámci workshopu so Simonom Parkom |
  3. septembra 2012 | Yoga Vidayalya Center, Bratislava |

  Po júnovej hodine s americkým učiteľom Simonom Parkom som nešetrila chválami. Moje dojmy si môžete prečítať v recenzii Simon Park rulez! Keď som sa dozvedela, že Simon navštívi Bratislavu aj v septembri, bola som celá nadšená. Tentokrát som sa ale rozhodla pre hodinu s názvom Mandala Namaskar.

  Exotický názov, bežná hodina
  K rozhodnutiu ísť práve na túto hodinu ma priviedol exoticky znejúci názov a popis. Veď uznajte sami:

  Liečivá sila pohybu v kruhu v rámci jogy a prírody – vo svete, ktorý je čoraz viac nalinkovaný, zažite liečivú silu mandaly (posvätného kruhu) v rámci „namaskar“, čiže vinyasa meditácie v pohybe. Počas tejto intenzívnej hodiny sa naučíte tri z pozdravov Mandala Namaskar a integrované vinyasy vyvinuté cvičiteľkou Shiva Rea, ktoré sa rozvíjajú v integrovanom kruhovom pohybe pre stelesnenú celistvosť, vitalitu a kreatívne súznenie s prírodou.

  Fíha, znie to síce ohurujúco, ale čo si pod tým človek má predstaviť? Asi toto: na úvod krátke dychové cvičenie, potom pomalú vinyasa yogu s typickými prechodmi cez pozície pes hlavou dole, hore, pozície v stoji a potom niekoľko obrátených pozícií. Na záver ešte ľubovoľné ukončovacie pozície podľa vlastnej chuti a potom už len kratučké dychové cvičenie a šávásana.

  Hm, popravde, v porovnaní s júnovou hodinou je môj zážitok slabší. Asi mi chýbala tá atmosféra nabitej hodiny a veľkého očakávania. Tento raz prišlo podstatne menej ľudí. Malo to výhodu, aspoň som mala dosť priestoru. Simon bol opäť milý, rád vypomáhal pri obrátených polohách. Fajn bolo aj cvičenie vo dvojiciach. Fajn bol aj návod, ako spraviť polohu rajakapotasana s pomocou uteráku alebo popruhu. A v konečnom dôsledku bolo fajn aj to, že som sa veľmi neunavila a dnes ráno som zvládla svoje pokusy o ashtangu. Takže záver? Sklamanie určite nie, len taká normálka. Bežný pocit ako po bežnej hodine, len za nebežnú cenu 30 €.

  Pôjdem aj nabudúce

  Simon je určite viac než fajn a priamy žiak slávnej jogovej učiteľky Shiva Rea sa v našich končinách nevyskytuje bežne. Nabudúce – to bude až v októbri 2013 – na neho určite opäť pôjdem. Ale vyberiem si dynamickejšie cvičenie, k tomu mám momentálne bližšie. A ak by ste za Simonom chceli vycestovať, v máji 2013 bude v Prahe. Simon Park je globálny nomád a zoznam jeho ďalších workshopov po celom svete nájdete na jeho stránke: http://liquidflowyoga.com

  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár