• Lune a jej pohodová joga pre začiatočníkov

  Joga pre začiatočníkov s Lune | Lotus joga štúdio |

  Lune cvičí veľmi príjemne. Cvičenie je určené pre začiatočníkov a nie je nijako zvlášť fyzicky náročné. Naozaj si vyžaduje minimálnu kondíciu a zvládnu ho aj starší. To však neznamená, že ide o nejaké ulievanie. Dbá sa predovšetkým na neustále vystretú chrbticu. A to dá zabrať, i keď trochu iným spôsobom.

  Druhá vec, ktorá je počas cvičenia často zdôrazňovaná, je plný jogový dych, čiže od brucha, cez hrudník až popod kľúčne kosti. Táto kombinácia (vystretá chrbtica a plný dych) spolu s ďalšími cvičeniami, ktoré sa počas 80 minút stihnú, naozaj pomôže aj môjmu stuhnutému chrbtu. Ak niekto začína cvičiť jogu práve kvôli bolestiam chrbta, môže si túto hodinu vybrať bez obáv. To sa zďaleka nedá povedať o všetkých hodinách a kurzoch, ktoré som navštívila.

  Cvičenie je niekde na pomedzí medzi statickým a dynamickým. Nejde o žiadne dlhé výdrže v ásanach, ani o vinyasu. Pomalé a dôkladné “kývkanie” rukami a nohami v rytme nádychu a výdychu, povedala by som. Žiadna akrobacia, ani predvádzanie. Lune celý čas rozpráva a popisuje cvičenia, občas sa aj prejde po miestnosti a cvičiacich ponapráva. Zameriava sa hlavne na už spomínané vystieranie a naťahovanie chrbtice. Na záver je samozrejme relaxácia. Aj počas nej Lune ďalej rozpráva nejaké to blabla o láske vychádzajúcej z každého mikromilimetra. Taká jednotka neexistuje, napadne mi 😉 Nie, neberte to v zlom, to len ja moc nie som na takéto veci. A radšej relaxujem potichu. Inak nemám pochybnosti o tom, že Lune to myslí úprimne. Pani vedľa pomaly začína odfukovať, takže relaxácia je zjavne kvalitná :-)

  Cvičí sa vo veľmi peknom prostredí štúdia Lotus joga. Jediná smola je to, že je viac cvičiacich ako voľného miesta. Napriek tomu sa však nejako pomestíme a k veľkým kolíziám so spolucvičiacimi nedochádza.

  V štúdiu Lotus joga si pri väčšine cvičení môžete zvoliť, či si zaplatíte celý kurz (cca 3 mesiace), alebo si budete platiť jednorazové vstupy (6 €). V druhom prípade však nemáte garantované miesto a môže sa prihodiť, že sa dnu už nedostanete. Mne sa to síce ešte nestalo, ale asi je dobré vopred si zavolať a miesto rezervovať.

  Cvičí Lune (Dagmar Jazudeková). Jej profil nájdete na stránke štúdia Lotus joga, aj na Facebooku.

  Napíšte komentár →

Napíšte komentár

Zrušiť komentár